Skip to main content

Azyl dla gości

Kąpiele leśne - Warsztaty dla personelu - Materiały edukacyjne

W celu zapewnienia jeszcze większego komfortu i wyjątkowego zadbania o dobrostan gości, proponuję wzbogacenie Państwa oferty o sesje kąpieli leśnych i aktywności opierających się na świadomym kontakcie z naturą, które stanowić będą istotną i wyróżniającą się atrakcję w czasie pobytu w Państwa ośrodku.

Warsztaty dla personelu – trener więzi z naturą

Stwórz miejsce, którego nie da się zapomnieć.

Karty „Ciało – MOJA ZIEMIA”

Stwórz przestrzeń na wyjątkowe doświadczenia.

Kąpiele leśne (na żywo i online)

Pomóż pogłębić więź z naturą.

Wytyczanie ścieżek prowadzących do kontaktu z naturą

Stwórz przestrzeń relaksacji i witalizacji.

Kurs dla pracowników

Warsztaty dla personelu hotelowego (na podstawie kursu TRENER WIĘZI Z NATURĄ) – poprowadzę warsztaty dla Państwa pracowników na temat więzi z naturą i wynikających z niej korzyści oraz wskażę, jak włączyć pracę z naturą do oferty hotelowej. Dzięki warsztatom państwa pracownicy będą mogli prowadzić praktykę shinrin -yoku oraz sesje więzi z naturą dla gości na terenie lub w otoczeniu Państwa ośrodka. Mogę przyjechać do Państwa ośrodka lub proponuję kurs online TRENER WIĘZI Z NATURĄ

Korzyści z warsztatów/kursu dla personelu hotelowego:

 • Poszerzenie oferty o kąpiele leśne i sesje więzi z naturą pozwoli uatrakcyjnić wizerunek ośrodka oraz wyróżnić się na tle konkurencyjnych miejsc. 
 • Goście przybywający do hotelu zyskają możliwość spędzenia czasu w ciekawy sposób i przeżycia nowych doświadczeń bez konieczności osobistego zaangażowania w ich organizację.
 • Pracownicy podniosą swoje kompetencje. Organizacja warsztatów wzmocni ich poczucie rozwoju zawodowego, da przestrzeń do poszerzenia wiedzy i głębszego zaangażowania w pracę, a to z kolei przyczyni się do wzrostu jakości obsługi gości.
 • Ciekawa oferta i kompetentny personel uatrakcyjnią wizerunek Państwa hotelu i na dłużej zapadną w pamięć. Wpłynie to pozytywnie na polecenia i rekomendacje
Interesuje mnie kurs

Karty – ciało moja ziemia

Przekażę w Państwa ręce fizyczny produkt, będący gotowym narzędziem do indywidualnej pracy z ciałem, kąpieli leśnych i coachingu. 

„Ciało – moja ziemia” to zestaw 31 kart, które mają za zadanie zwrócić uwagę na podobieństwo ciała i natury. Zawierają gotowe instrukcje aktywności do mentalnej i fizycznej pracy z ciałem na łonie przyrody, a także obrazy, które wspierają ten proces i pomagają w wykonywaniu proponowanych na kartach ćwiczeń. 

Co zyskają Państwa goście, korzystając z kart „Ciało – moja ziemia”?

 • Stworzone przeze mnie karty urozmaicą Państwa ofertę i przykują uwagę klientów. Zestaw jest przepisem na nieszablonowy sposób spędzenia wolnego czasu, a także, dzięki atrakcyjności wizualnej, staje się ciekawym przedmiotem, który intryguje i zachęca do skorzystania. 
 • Karty to gotowy zestaw narzędzi do samodzielnej aktywności. Goście hotelu otrzymają możliwość unikalnego doświadczenia, które pomoże im wykorzystać otoczenie Państwa ośrodka do pogłębienia więzi z naturą w ciekawy, dotąd zapewne nieznany sposób. To doświadczenie na długo zapadnie im w pamięć i będzie sprzyjać pozytywnym wrażeniom z pobytu.
 • Wykorzystanie kart skłoni gości do eksploracji otoczenia hotelu w atmosferze zainteresowania, zabawy, czujności zmysłów. Pozwoli to na zbudowanie więzi z danym miejscem. Goście będą bardziej skłonni wrócić tam, gdzie doświadczyli tych pozytywnych przeżyć. 
 • Praca z kartami służy zbudowaniu pozytywnej relacji z ciałem, zachęca do dbania o swoje zdrowie i samopoczucie. Osoba, która dzięki zawartym w zestawie aktywnościom, poczuje impuls do zmian i motywację do działania, kojarzyć będzie  czas spędzony w Państwa hotelu jako ten przełomowy, inspirujący. Te skojarzenia będą wpływać na pozytywną ocenę hotelu i skłaniać do polecania go innym podróżującym.
Kupuję karty

Kąpiel leśna online

Przygotuję dla Państwa kąpiel leśną w formie online, z której goście będą mogli skorzystać podczas pobytu. Ewentualnie po wcześniejszym umówieniu mogę przyjechać do Państwa ośrodka/hotelu, itp. 

Jakie możliwości da wykorzystanie kąpieli leśnych online?

 • Goście zyskają możliwość aktywnego i komfortowego spędzenia czasu na terenie i w okolicach Państwa ośrodka. 
 • Udostępnianie kąpieli leśnych online zminimalizuje zaangażowanie pracowników w obsługę atrakcji, jednocześnie zapewniając ciekawą aktywność klientom. 
 • Wygodna forma sprawi, że każdy będzie mógł korzystać z kąpieli leśnych w komfortowych dla siebie warunkach, bez ograniczeń ilości i czasu, a także swobodnie powtarzać swoje sesje.

Samodzielnie przeprowadzone kąpiele leśne zapewnią ciekawe doświadczenie i pozytywne wrażenia, co przełoży się na poziom zadowolenia z pobytu w Państwa hotelu.

Przykładowe tematy kąpieli leśnych na żywo

Kąpiele leśna – Idź do lasu, wróć do siebie

Poznaj sposób na zarządzanie stresem, regenerację i witalizację. Zanurz się w lesie wszystkimi zmysłami. 

To zajęcia z przewodnikiem kąpieli leśnych po pobliskim lesie (lub w ogrodzie), podczas których goście będą mogli skorzystać z terapeutycznych właściwości natury.

Kąpiel leśna „Ciało – moja ziemia” 

Absolutnie wyjątkowa kąpiel leśna, której głównym celem jest pogłębienie serdecznej relacji ze swoim ciałem (i naturą). Przez odkrywanie kształtów natury poprowadzi do odkrycia siebie jako części fascynującego naturalnego krajobrazu. W kąpieli leśnej zostaną wykorzystane unikatowe karty „Ciało – moja ziemia”. Ta sesja możliwa jest również z sesją fotograficzną, która staje się dodatkową atrakcją i wyjątkową pamiątką dla uczestników.

Kąpiel aromaterapeutyczna w lesie

Goście będą mieli okazję wziąć udział w spacerze z przewodnikiem, który wprowadzi ich w świat aromaterapii. Podczas spaceru będą mogli dotknąć, poczuć i wąchać różne olejki eteryczne pochodzące z roślin leśnych. Po powrocie do hotelu czekać na nich będzie relaksacyjna kąpiel w wannie z dodatkiem wybranych olejków. Zajęcia możliwe do połączenia z warsztatem na temat stosowania olejków eterycznych. 

Wytyczanie ścieżek

Wytyczanie ścieżek prowadzących do więzi z naturą na terenie Państwa hotelu – po zapoznaniu się z terenem, na którym znajduje się Państwa ośrodek, zaplanuję ścieżki, które prowadzą do pogłębionego kontaktu z naturą.

Jakie są korzyści z wytyczenia ścieżek?

 • Moje propozycje zwiększą atrakcyjność Państwa hotelu i wprowadzą dodatkowy element na mapie ośrodka. 
 • Ścieżki prowadzące do pogłębionego kontaktu z naturą dadzą przestrzeń do aktywnego spędzenia czasu i wyciszenia się gości. Staną się dla nich inspiracją i sposobem na spędzenie wolnego czasu bez konieczności oddalania się od hotelu.
 • Korzystanie z wytyczonych ścieżek wpłynie pozytywnie na zdrowie i samopoczucie gości, co stanie się powodem do zapamiętania pobytu u Państwa jako przyjemnego doświadczenia. 
 • Obecność wytyczonych przeze mnie ścieżek pomoże Państwu wykorzystać potencjał lokalizacji hotelu oraz wyróżnić się na tle konkurencyjnych miejsc.

Masz pytania? Pisz.

  Imię i nazwisko

  Adres e-mail

  Temat wiadomości

  Wiadomość

  jak natura wpływa na obraz ciała