Skip to main content

TRENER WIĘZI Z NATURĄ

Stwórz swój program więzi z naturą. Kurs dla nauczycieli, rodziców, pedagogów, psychologów, osób pracujących przed komputerem i wszystkich zainteresowanych pogłębieniem więzi z naturą w swoim życiu osobistym i zawodowym.

Jesteś nauczycielem, rodzicem, pracujesz przed komputerem? A może po prostu chcesz żyć zdrowo?

Potrzebujesz pobudzenia swojej kreatywności i chęci do działania? A może to właśnie do działania chcesz zachęcić swoich współpracowników?

Zależy Ci na zawodowym rozwoju? A może na sercu leży Ci rozwój Twoich dzieci lub uczniów?

Jeśli odpowiesz twierdząco na choć jedno z tych pytań – mam coś dla Ciebie! 

 

Działam po to, by wspierać i edukować osoby, które każdego dnia stają przed trudnymi obowiązkami, pokazując im, że mogą w mądry i świadomy sposób czerpać z zasobów natury i wykorzystywać to źródło do rozwoju zawodowego, rodzicielskiego i edukacyjnego.

Dlatego stworzyłam kurs, który dostarczy Ci gruntownej, opartej na licznych badaniach naukowych wiedzy. Trener więzi z naturą to zbiór narzędzi i metod służących poprawie jakości życia poprzez świadomy kontakt z przyrodą przez Twoją grupę odbiorców.

Z którą grupą identyfikujesz się najbardziej? (kliknij)

NAUCZYCIELE

RODZICE

PRACOWNIK/MANAGER/TEAM LEADER

NAUCZYCIELE, PEDAGODZY, PSYCHOLODZY

Jeśli jesteś nauczycielem, na pewno szczególnie istotny jest dla Ciebie aspekt rozwoju zawodowego, ciągłego poszerzania horyzontów, dobór odpowiednich, wspierających metod nauczania, propagowanie odpowiednich wzorców, a także umiejętność radzenia sobie z wyzwaniami, które każdego dnia są przed Tobą stawiane.

Zmagasz się ze stresem i wypaleniem zawodowym? Brakuje Ci czasem motywacji do działania a w pracę wkrada się monotonia? Masz trudności w utrzymaniu uwagi i koncentracji uczniów? Spędzasz całe dnie w zamkniętej sali lekcyjnej? Zderzasz się z niską motywacją i brakiem zaangażowania ze strony uczniów?

Ten kurs pomoże Ci pokonać te trudności, zadbać o swoje własne zasoby oraz wnieść do zawodowego życia świeżość i realnie wpłynąć na utrzymanie uwagi i koncentracji Twoich uczniów. 

 • Poznasz narzędzia i strategie, które nauczą Cię radzić sobie ze stresem, znajdować metody na wyciszenie, regenerację i odzyskanie równowagi.
 • Zyskasz siłę i energię do pracy, zdobędziesz nowe kwalifikacje, a dzięki nim także większą pewność siebie i wiarę we własne możliwości.
 • Dowiesz się, jak wykorzystać przyrodę w procesie nauczania, tworząc interaktywne i doświadczalne lekcje, które angażują uczniów i rozwijają ich zainteresowania.
 • Kurs dostarczy Ci narzędzi i wskazówek, jak kreować aktywności i wykorzystać naturę do wspierania zdrowego rozwoju uczniów oraz grona pedagogicznego, wpłynie pozytywnie na motywację do nauki i pracy.
 • Dostaniesz możliwość innowacyjnego, efektywnego nauczania i przekazywania wiedzy w atrakcyjny i skuteczny sposób.
 • Poszerzysz horyzonty i wiedzę, zarówno w sferze dbania o zdrowie psychiczne, jak i fizyczne dzieci, nastolatków oraz dorosłych.
 • Zdobędziesz kompetencje, aby promować postawy prośrodowiskowe i proekologiczne wśród grona pedagogicznego, staniesz się autorytetem w dziedzinie dbania o przyrodę i środowisko naturalne, zyskasz przestrzeń do budowania zaangażowania w dbanie o naturę i przekazywania odpowiedniego wzorca młodym ludziom.

Kurs na trenera więzi z naturą to szansa dla Ciebie i Twoich uczniów – obie strony wygrywają!

Uwaga! Po zakończeniu tego kursu możesz także uzyskać zaświadczenie ukończenia kursu wydane na podstawie Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 28 maja 2019 r. w sprawie placówek doskonalenia nauczycieli (Dz. U. z dnia 6 czerwca 2019 r.) oraz certyfikat wydany przez Instytucję Szkoleniową ISKRA SP. Z O. O., w której od lat jestem trenerem (iskra.edu.pl)! Więcej informacji w sekcji FAQ.

RODZICE

Bycie rodzicem to jedna z najtrudniejszych ról, jakie można odgrywać w społeczeństwie. Poziom odpowiedzialności za rozwój i kształtowanie młodego człowieka wymaga niesłychanych pokładów empatii, miłości, a także życiowej i emocjonalnej mądrości.

Przed rodzicami stawiane są coraz wyższe wymagania, a przez społeczną presję sukcesu, łatwo jest o zachwianie pewności siebie, równowagi życiowej i poczucie nadmiernego obciążenia, prawda?

Czy zdarza Ci się czuć niemoc i poczucie braku równowagi? Czujesz ciągłą presję i stres związany z wychowaniem dzieci? Brakuje Ci czasu, który pomoże Ci nabrać sił i będzie jednocześnie atrakcyjny dla Twoich podopiecznych? Chcesz zadbać o zdrowie swoich dzieci? Potrzebujesz pomysłów na spędzanie czasu z dziećmi w sposób, który będzie pobudzał ich wrażliwość, kreatywność i ciekawość świata?

Ten kurs to idealne narzędzie dla Ciebie! Masz teraz okazję, by zadbać o siebie, jednocześnie zdobywając wiedzę i narzędzia, które pomogą Ci być jeszcze lepszym rodzicem dzieci, które czują więź z przyrodą, czerpią z niej siłę, doświadczając na co dzień prawdziwych przygód. 

Co zyskasz, dołączając do kursu Trenera więzi z naturą?

 • Poznasz wartości i korzyści wynikające z kontaktu z naturą dla zdrowia i rozwoju Twojego dziecka i całej Waszej rodziny. 
 • Dowiesz się, jak dbać o równowagę w rodzicielstwie dzięki strategiom radzenia sobie ze stresem.
 • Nauczysz się wspierać zdrowy rozwój fizyczny, emocjonalny i psychologiczny swojego dziecka, poprzez organizowanie aktywności na świeżym powietrzu, eksplorację przyrody i tworzenie więzi emocjonalnych z naturą.
 • Zyskasz chęci i motywację wspólnego spędzania wartościowego czasu z dziećmi, poprzez wykorzystanie przyrody do budowania więzi rodzinnych.
 • Rozwiniesz swoją kreatywność i dowiesz się, jak organizować zaangażowane, świadome aktywności, które wpłyną na zdrowie i kondycję fizyczną całej rodziny.
 • Poznasz sposoby, aby budować zdrowy balans między czasem spędzanym przed ekranem a czasem na świeżym powietrzu. 
 • Nauczysz się strategii i praktycznych wskazówek, jak ograniczyć czas spędzany na technologii, wykorzystywać naturę jako alternatywę i w jaki sposób wplatać jej dobrodziejstwa w codzienne życie.
 • Zdobędziesz wiedzę niezbędną do budowania emocjonalnej więzi z dzieckiem, poprzez wspólne doświadczenia i aktywności. Pogłębisz Wasze relacje i nauczysz się, jak odkrywać piękno natury, tworząc równie piękne wspomnienia. 
 • Dostaniesz narzędzia i informacje na temat rozwijania świadomości ekologicznej i zaangażowania w poszanowanie przyrody.

Zadbaj o siebie, zadbaj o swoją rodzinę – zostań Trenerem więzi z naturą i bądź motorem do działania w swoim domu!

PRACOWNICY, LEADERZY

Dzisiejsze tempo narzucane nam przez społeczeństwo stawia przed team leaderami, managerami, a także zespołami i pracownikami wiele wymagań. Duża ilość obowiązków i poczucie odpowiedzialności zderza się ze strachem o powodzenie projektu i ciągłą potrzebą generowania nowych pomysłów. 

Czy czujesz długotrwały stres związany z odpowiedzialnością za powierzone Ci zadania, projekty czy zespół?Ciąży na Tobie presja dotycząca dotrzymywania terminów, osiągania konkretnych wyników?Zastanawiasz się, czy nie dopada Cię wypalenie? Jesteś przeciążony/a psychicznie? Spędzasz długie godziny przed komputerem, brakuje Ci czasu na reset i nabranie dystansu?

Chcesz wpłynąć na swój zespół lub pracowników? Potrzebujesz wiedzy na temat skutecznego motywowania do pracy? Borykasz się z brakiem kreatywności w swojej organizacji? Trener więzi z naturą to Twoja szansa na realne zmiany! 

 • Kurs „Trener więzi z naturą” wesprze Cię w opanowaniu technik i sposobów na radzenie sobie ze stresem, natłokiem obowiązków i poczuciem przeciążenia.
 • Dostaniesz gotowe narzędzia do pracy nad rozwojem myślenia kreatywnego i pokaże, jak wykorzystywać naturę do rozwoju kompetencji zawodowych.
 • Poznasz korzyści i nauczysz się sposobów łączenia kontaktu z naturą z codziennymi obowiązkami, co przełoży się na polepszenie kondycji fizycznej, psychicznej i poczucia równowagi – Twojej i Twoich współpracowników.
 • Opanujesz sprawdzone techniki relaksacyjne, nauczysz się przywoływać je w odpowiednich momentach i wzmacniać pewność siebie oraz komfort psychiczny.
 • Zaczniesz świadomie dbać o zdrowie, zyskasz także motywację, by zachęcić do aktywności fizycznej osoby, z którymi pracujesz. Przyczyni się to do poprawy samopoczucia i zwiększonej siły do rozwoju u Ciebie i osób z Twojego otoczenia!
 • Nauczysz się dobrych nawyków, odpoczynku i regeneracji, która bezpośrednio wpłynie na zwiększoną motywację do działania.
 • Poznasz sposoby na ćwiczenia i pobudzanie swojej kreatywności, nauczysz się odblokowywania zasobów i świadomego pobudzania umysłu do pracy twórczej. 

Dzięki temu kursowi możesz poczuć nie tylko równowagę i siłę, on da Ci realny wpływ na ludzi, z którymi pracujesz!

CO DOSTAJESZ?

✅ 10 modułów wypełnionych wiedzą, ćwiczeniami i przepisami na aktywności w naturze.
Solidne, poparte naukowymi badaniami fakty, związane z wpływem natury na życie i zdrowie człowieka.
Sposoby na aktywowanie pożądanych przez Ciebie obszarów – wrażliwość, kreatywność, równowaga, umiejętność opanowania stresu.
Praktyczne zadania do każdej lekcji.
K
ontakt mailowy.
Feedback dotyczący zadań po każdym z modułów.
Sesja podsumowująca z coachem – spotkanie online, które pomoże Ci zebrać w całość to, czego się nauczysz i dopracować to, czego jeszcze potrzebujesz! Cena takiej sesji poza kursem to 250 zł!
Twój program więzi z naturą (stworzysz go i wprowadzisz – warunek zaliczenia kursu)
✅ 3 sesje więzi z naturą do zrealizowania
Dodatkowe ćwiczenia, materiały oraz inspiracje do własnego działania.
Gotowe szablony, narzędzia i przepisy na aktywności, które pomogą Ci w Twojej pracy jako trener więzi z naturą.
Po zakończeniu tego kursu możesz także uzyskać zaświadczenie ukończenia kursu wydane na podstawie Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 28 maja 2019 r. w sprawie placówek doskonalenia nauczycieli (Dz. U. z dnia 6 czerwca 2019 r.) oraz certyfikat wydany przez Instytucję Szkoleniową ISKRA SP. Z O. O.
–  opcja dodatkowo płatna 50 zł

BONUSY:

➡️ 30 dni przygód w naturze – miesięczny e-mailowy program nawiązywania więzi z naturą.
➡️
Karty pdf z aktywnościami i scenariusze na bazie 5 ścieżek prowadzących do kontaktu z naturą.
➡️
Instrukcje graficzne ćwiczeń i aktywności, które możesz wykonywać ze swoją grupą.
➡️
Materiały pomocnicze do opracowania własnych programów/zajęć/aktywności.
➡️
Kod zniżkowy
na zestaw kart „Ciało – moja ziemia” – produktu, który możesz wykorzystać do zajęć, coachingu, pracy nad samoakceptacją.
➡️ Kalendarz więzi z naturą na cały rok w formie pdf
➡️ Roczny dostęp do platformy (po roku możliwość przedłużenia za symboliczną kwotę 10 zł)

JAK WYGLĄDA KURS?

Moduł I – Teoria więzi z naturą i jej korzyści dla człowieka

Moduł II – Różnorodne sposoby na budowanie więzi z naturą w zależności od wieku

Moduł III – Rola natury w Twoim miejscu pracy i zamieszkania

Moduł IV – Wpływ natury na obraz ciała

Moduł V – Sesja bazująca na 5 ścieżkach prowadzących do kontaktu z naturą (online)

Moduł VI – Model SPEF – Organizacja i bezpieczeństwo zajęć

Moduł VII – Kreatywny model tworzenia sesji

Moduł VIII – Komunikacja trenera

Moduł IX – Twój program więzi z naturą 

Moduł X – Twoja sesja coachingowa 

JAKIE MASZ MOŻLIWOŚCI?

Samodzielna ścieżka (10 tygodniowy kurs online)

Kurs prowadzony z trenerem (platforma kursowa + cotygodniowe spotkania online – 10 tygodni)

Dołącz do kursu Trenera więzi z naturą i zacznij promować siłę, równowagę i zdrowie, które można czerpać z przyrody! Jak może wyglądać Twoja przygoda?

1️⃣ Dołączasz do kursu.
2️⃣ Przechodząc przez 10 przepełnionych wiedzą i praktycznymi ćwiczeniami modułów, zdobywasz kompetencje, by stać się trenerem więzi z naturą.
3️⃣
Na własnej skórze wykonujesz zawarte w kursie aktywności, by wyciągać z nich wnioski i budować swoje kompetencje na doświadczeniu.
4️⃣
Zyskujesz motywację i chęć do działania – po opracowaniu każdego zadania domowego,  otrzymujesz feedback – to sprawia, że Twoja praca nie idzie na marne!
5️⃣
Nabierasz wiedzy, kompetencji i przede wszystkim pomysłów, na wprowadzenie zmian w swoim otoczeniu, pracy, domu, prowadzących do wzrostu zadowolenia z życia, kreatywności i zdrowia osób z Twojego otoczenia.
6️⃣
Podczas podsumowującej sesji coachingowej zbierasz w całość swoje wszystkie pytania, wątpliwości i pomysły – by zyskać siłę i opracować prawdziwy plan – co dalej!

WAŻNA INFORMACJA! To nie jest kurs, który będzie zalegać na półce.

Aktywności będą wymagać Twojego zaangażowania, a ja będę je sprawdzać. Na koniec spotkamy się na indywidualnej sesji coachingowej – sam koszt takiej sesji poza kursem to 250 zł – a Ty możesz na niej poruszyć ważne dla Ciebie aspekty. Powiem Ci, jak się przygotować do tej sesji. 🙂 

To Twoja szansa na działanie!

Kim jestem i dlaczego kurs właśnie ze mną?

 • Iwona Karpińska – oligofrenopedagog, nauczyciel wychowania przedszkolnego, familiolog, coach, instruktorka i przewodniczka kąpieli leśnych, instruktorka ruchu.
 • Pracowałam w edukacji z dziećmi z niepełnosprawnością korzystając z metod: podążania, komunikacji bez przemocy, original play, komunikacji AAC, kręgu polisensorycznego (praca na zmysłach), w metodzie VIT, TSR.
 • Pracowałam z dziećmi prowadząc zajęcia rozwojowe i taneczne „tańcem po mapie”, a także z dorosłymi i seniorami.
 • Prowadziłam kursy dla nauczycieli jako trener w ISKRZE oraz kursy certyfikujące.
 • Ukończyłam szkolenie Forest School Leader z UK.
 • Jestem coachem w trakcie certyfikacji ICF.
 • Moje ścieżki rozwoju zawodowego łączą się w holistyczne podejście uwzględniające RUCH, CIAŁO, UMYSŁ i NATURĘ. Wydałam karty „Ciało – moja ziemia” i planuje dalsze projekty.
 • Obecnie rozwijam się w zakresie fitoterapii i naturoterapii, z którymi będą związane moje kolejne kursy.
 • Uwielbiam spędzać czas w lesie i na hamaku. 🙂

„Trener więzi z naturą” to Twoja szansa, by zyskać motywację, powrócić do równowagi, a także zbudować w sobie i innych zdrowe nawyki.
Otwórz siebie i innych na doświadczanie, przygody, kreatywność i chęć do działania. Bądź ich motorem do zmian.

„Trener więzi z naturą” to:

💛 10 modułów
💛 praktyczne ćwiczenia i zadania,
💛 feedback
💛 sesja coachingowa
💛 bonusy
💛 żniżki

Natura jest Twoim sprzymierzeńcem, naucz się wykorzystywać jej potencjał – możesz tylko zyskać!

"Miałam przyjemność wziąć udział w kursie stworzonym przez Iwonkę. Śmiało mogę powiedzieć, że jest to nie tylko brakujące ogniwo w kształceniu młodych ludzi w naszym kraju. Jest to przede wszystkim nauka niezbędnych wartości, jakie powinny leżeć u podstaw bycia człowiekiem. Biorąc udział w kursie uczymy się, jak być bardziej wrażliwym i uważnym na otaczającą nas przyrodę, ale również rozwijamy empatię w stosunku do innych ludzi, zwierząt oraz do samych siebie. Ponadto kurs pobudza ciekawość, kreatywność i umiejętności radzenia sobie w różnych sytuacjach. Forma szkolenia jest bardzo przejrzysta, czytelna i intuicyjna. Dla mnie ogromnym plusem jest dostępność materiałów zarówno w formie tekstowej, jak i głosowej, ponieważ po codziennej pracy przed komputerem mogłam dać odpocząć oczom i wygodnie posłuchać nagrań. Mam nadzieję, że przekaz zawarty w kursie dotrze do jak największej ilości szkół i placówek, aby szlachetne wartości budowały nowe pokolenia ludzi, dbających o siebie nawzajem i o naszą planetę."

Katarzyna Wiktor

Kurs „Trener więzi w naturze” pięknie prowadzi przez tematy związane z nawiązywaniem więzi z naturą. Poszczególne moduły kursu wprowadzają teoretycznie w tematykę niezbędną do zrozumienia tego zagadnienia oraz przedstawiają praktyczne etapy prowadzenia zajęć mających na celu pogłębianie więzi z naturą.
Kurs jest prowadzony zrozumiałym językiem i bardzo przyjemnie odsłuchuje się kolejnych lekcji. Iwona dba o atmosferę wypełnioną życzliwością, spokojem i ciekawością. Z radością oczekiwałam kolejnej lekcji i zagłębienia się w kolejnym temacie.
Lekcje wzbogacone są o liczne materiały dodatkowe, które porządkują zebraną wiedzę i wyposażają w konkretne narzędzia do prowadzenia własnych zajęć. Proponowane „zadania domowe” pomagają wykorzystać nowe informacje w praktyce i od razu skierować się do działania!
Polecam kurs każdej osobie, która chciałaby wykorzystać pozytywne korzyści wynikające z kontaktu z naturą w pracy z dziećmi, młodzieżą czy dorosłymi. Naprawdę warto!

Agnieszka WyrembakSkarby Jogi

Miałam okazję być w gronie osób testujących kurs „Trener więzi z naturą” i jestem pod wrażeniem ilości popartej naukowymi badaniami wiedzy, którą Iwona przekazuje w przystępny sposób, połączonej z praktycznymi ćwiczeniami, zmuszającymi do analizy. Zadania skłaniają do refleksji i wymagają zaangażowania, co motywuje do dalszej pracy. Materiały w formie PDF zawarte w kursie usprawniają proces tworzenia własnych scenariuszy zajęć i na pewno przydadzą się każdemu kursantowi także do dalszej samodzielnej pracy. To obfity w treści kurs, który zapewnia bliższą obecność natury w codziennym życiu.

Marlena Styńska

Masz wątpliwości, czy to dla Ciebie?

Odpowiedź jest prosta – jeśli to czytasz, to prawdopodobnie chcesz się rozwinąć, coś zmienić, dowiedzieć, jak możesz wykorzystać dostępną niemal na wyciągnięcie ręki naturę, by wpłynąć na jakość życia, pracy czy relacji rodzinnych.

To kurs dla każdego, kto chce wyjść zza biurka, szkolnej ławki czy sprzed komputera i odzyskać równowagę. Dla każdego, kto coś zrobić!

Co po tym kursie?

✅Prowadzisz własne zajęcia leśne i warsztaty.
✅ Zdobywasz nową wiedzę i kompetencje, by poszerzyć swoją ofertę.
✅ Tworzysz i prowadzisz programy bazujące na naturze dla grup, z którymi pracujesz.
✅ Integrujesz swoją pracę z tematem natury.
✅ Prowadzisz sesje relaksujące i aktywizujące.
✅ Wdrażasz interwencje oparte na naturze.
✅ Pogłębiasz swoją więź z naturą i zmieniasz swoje życie.

Dla kogo jest TRENER WIĘZI Z NATURĄ

„Trener więzi z naturą” to kurs dla osób, które:

 • często doświadczają stresu i obciążenia,
 • szukają motywacji i inspiracji, by przełamać rutynę w życiu i pracy,
 • chcą włączyć naturę do swojej pracy,
 • widzą potrzebę ograniczenia ilości czasu spędzanego przed komputerem, smartfonem i telewizorem,
 • potrzebują zwrócić uwagę swoich uczniów lub dzieci i zwiększyć ich zaangażowanie, 
 • chcą spędzać więcej czasu na świeżym powietrzu
 • zmagają się z brakiem kreatywności i przeciążeniem,
 • obawiają się wypalenia swojego lub swoich współpracowników,
 • mają w sobie determinację do zmiany nawyków na lepsze.

To kurs, na którym zyskasz Ty, a następnie osoby, którym przekażesz swoją wiedzę! Tu zyskują wszyscy 🙂

Masz pytania? Pisz śmiało!

kurs na przewodnika kąpieli leśnych

  Imię i nazwisko

  Adres e-mail

  Temat wiadomości

  Wiadomość

  Najczęściej zadawane pytania

  Czy muszę być rodzicem, nauczycielem lub pracownikiem biurowym, by kupić ten kurs?

  Oczywiście, że nie! Ten kurs stworzyłam dla wszystkich osób, które mogą zmagać się z podobnymi problemami, zarówno same, jak i w swojej organizacji. Nie musisz zawodowo zajmować się dziećmi czy chcieć wpływać na współpracowników. Jeśli tylko chcesz coś zmienić, potrzebujesz równowagi, czujesz natłok myśli i stres – skorzystasz i zyskasz gotowe narzędzie do radzenia sobie z tymi napięciami.

  Jak będzie wyglądać kurs?

  Kurs to 10 modułów osadzonych na platformie kursowej, do której dostaniesz dostęp po jego zakupie. W każdym module będziesz mieć szczegółowo opisaną każdą lekcję, a także wideo z prezentacją i dodatkowe materiały do pobrania. Jeśli wybierzesz opcję z prowadzeniem kursu przeze mnie, dodatkowo co tydzień będziemy spotykać się online 🙂

  Co, jeśli nie będę mieć czasu na przerabianie kursu?

  Kurs zawiera bardzo dużo wiedzy oraz zadania, które będą wymagać Twojego zaangażowania. Będę czekać na ich efekty i dawać Ci informacje zwrotne. To właśnie po to, aby Twoja motywacja do przerobienia go była jak największa 🙂 Jeżeli wiesz, że nie masz czasu, aby spotykać się ze mną co tydzień i nie wyrobisz się z tymi zadaniami, to zapisz się na samodzielną ścieżkę. Będziesz mieć wtedy cały rok na skończenie kursu i przeprowadzenie swojego programu więzi z naturą. 

  Jak wygląda sesja coachingowa?

  To będzie nasze spotkanie 1:1, w którym możemy przeanalizować Twoje oczekiwania, wnioski i plany w związku z tym kursem. Pomoże Ci to zdecydować co dalej i opracować plan wykorzystania zdobytej wiedzy w praktyce. Dowiesz się w kursie, jak się do niej przygotować. 

  Czy jeśli nie chcę być trenerem, mogę wykorzystać tę wiedzę dla siebie?

  Oczywiście! Cały kurs zbudowany jest tak, by przedstawić Ci wszystkie aspekty wpływu natury na zdrowie i życie człowieka, a następnie przeprowadzić Cię przez proces nawiązywania więzi z naturą przez Ciebie. To na swoich praktycznych oświadczeniach możesz (ale nie musisz) edukować innych lub organizować im zajęcia. Jeśli chcesz wprowadzić zmiany wyłącznie w swoim życiu – po kursie będziesz na to przygotowany/a.

  Kiedy dostanę certyfikat?

  Certyfikat Trenera więzi  naturą otrzymasz po ukończeniu całego kursu, czyli przesłaniu do mnie wszystkich zadań, zorganizowaniu własnych sesji oraz, co jest ostatecznym i głównym celem tego kursu przygotujesz i przeprowadzisz własny program więzi z naturą. Zależy mi na tym, by certyfikat potwierdzał Twoje faktycznie zdobyte umiejętności.

  Czy mogę otrzymać zaświadczenie uznawane przez MEN?

  Tak. Po zakończeniu tego kursu możesz także uzyskać zaświadczenie ukończenia kursu wydane na podstawie Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 28 maja 2019 r. w sprawie placówek doskonalenia nauczycieli (Dz. U. z dnia 6 czerwca 2019 r.) oraz certyfikat wydany przez Instytucję Szkoleniową ISKRA SP. Z O. O.(w której jestem trenerem od lat) ale w każdym momencie możesz dokupić tę opcję. Aby je uzyskać, musisz spełnić warunki uzyskania certyfikatu z kursu – czyli ukończyć wszystkie moduły, przeprowadzić zajęcia oraz stworzyć i zrealizować własny program więzi z naturą. 🙂