Skip to main content
Twoje ciało "mówi", wejdź z nim w dialog! Dowiedz się, czym jest ciałoświadomość!

Program Ciałoświadomość

Klucz do serdecznej relacji ze swoim ciałem, redukcji stresu i wewnętrznej siły.

„Znam Cię bardzo dobrze, od najmniejszej komóreczki. Mówię do Ciebie impulsami, sygnałami, „mróweczkami” w ciele, poruszeniami, całym sobą przekazuję opowieści – przez ruch i bezruch – lubię być z Tobą, całkiem serio, w dialogu. 💙Poznaj mnie na nowo, daj mi czas i odkryj we mnie towarzysza, dom, w którym mieszkasz.” /Twoje ciało/

Zapraszam Cię na program „Ciałoświadomość”, który da Ci przestrzeń i narzędzia, aby:

✅ rozwijać głębszą świadomość i uważność na swoje ciało;
✅ pogłębiać czułość względem siebie i swojego ciała;
✅ korzystać z Twoich zasobów, by wzmocnić pewność siebie;
✅ rozwinąć pozawerbalną komunikację;
✅ poznać narzędzia i metody, które pozwolą Ci czerpać z mądrości ciała;
✅ poznać sposoby i narzędzia na relaksację oraz witalizację ciała;
✅ być ze swoim ciałem w pogłębionym kontakcie na co dzień;
✅ zredukować stres i napięcie;
✅ poszerzyć swój repertuar ruchowy.

Chcę Cię wesprzeć w Twojej podróży do głębszej komunikacji z własnym ciałem. Ten program to droga do pogłębionego kontaktu z samym sobą przez ciało, które jest Twoim domem. To przestrzeń do szacunku i spotkania, z Twoim najwierniejszym towarzyszem przez życie.

Czego się dowiesz, nauczysz i doświadczysz w programie “Ciałoświadomość”?

1

Czym jest świadomość ciała na co dzień?

Rozpoczniemy od podstaw – definiowania świadomości ciała poprzez połączenie teorii z praktyką. Dzięki zajęciom teoretycznym zrozumiesz, czym jest i dlaczego jest tak ważna ciałoświadomość, a praktyczne ćwiczenia pozwolą Ci doświadczyć jej na własnej skórze. To pierwszy krok do odkrycia, jak Twoje ciało komunikuje się z Tobą każdego dnia.
2

Ciało - mój dom

Ciało to fundament Twojej egzystencji. W tej części programu skupimy się na zajęciach ruchowych, które nie tylko budują świadomość własnego ciała, ale również uczą szacunku do niego i uruchamiają czułość oraz serdeczność. Będziemy celebrować ciało, które codziennie dla nas wstaje, pracuje i wykonuje masę skomplikowanych rzeczy.
3

Pewność siebie i wyznaczanie granic

Świadomość ciała jest nieodłącznie związana z pewnością siebie i umiejętnością wyznaczania granic. Poprzez serię ćwiczeń praktycznych, odkryjesz, jak poprzez Twoje ciało i Twoje własne zasoby możesz budować pewność siebie. W tym procesie będą nam towarzyszyły słowa Anny Halrpin „Ruch wpływa na to jak się czujemy, a to jak się czujemy wpływa na to, jak się poruszamy, a to z kolei na obrazy, jakie w nas powstają”.
4

Relaksacja, regeneracja, witalizacja, celebracja

Zakończymy program prostymi, ale skutecznymi metodami relaksacji i regeneracji, odpuszczania i witalizacji. Nie zawsze mamy czas na to, aby dać sobie dużo czasu, ale to suma małych zdarzeń i kroków jest game changerem. Poznasz ćwiczenia, które możesz zrealizować w krótkim czasie w różnych sytuacjach.

Program „Ciałoświadomość” to początek Twojej nowej podróży. Małe kroki, które wdrożysz w swoją codzienność, będą stopniowo zmieniać Twoje podejście do ciała (i wielu innych spraw). To jak kropla drążąca skałę – stopniowo, ale nieubłaganie wprowadza zmianę. Świadomość ciała, którą tutaj zbudujesz, zostanie z tobą na dłużej, stając się Twoim wewnętrznym kompasem


Dowiesz się, jak ta świadomość może zmienić Twoje życie, wpływając na twoje samopoczucie, pewność siebie i sposób, w jaki poruszasz się przez świat. Zapraszam Cię do doświadczenia tej transformacji.

CHCĘ DOŁĄCZYĆ DO PROGRAMU

Ciałoświadmość – metody pracy

Program „Ciałoświadomość” opiera się na naturalnych tendencjach człowieka, które zmierzają do „samowyrażenia się przy pomocy ruchu, co jest swoistym przejawem tańca, który podkreśla to, co indywidualne, osobiste”/Laban/. Podczas zajęć będziemy korzystać z:

metody Labana

ruchu intuicyjnego

 improwizacji taeczno-ruchowych

✅ praktyk mindfulness

rysunku intuicyjnego

 

Jak się przygotować na zajęcia?

Ubierz wygodny, niekrępujący Cię strój. Najlepiej zrezygnuj z butów, zabierz skarpety lub tańcz boso. Przygotuj wodę lub termos z ciepłą herbatą. Przed zajęciami nie jest zalecane spożywanie obfitego posiłku.

Plan programu “Ciałoświadomość”?

1

Nagranie I

Ciałoświadomość – spotkanie teoretyczne z elementami praktycznymi
2

Nagranie II

Ciało – mój dom – spotkanie praktyczne – potrzebujesz miejsca na ruch w Twojej przestrzeni.
3

Nagranie III

Pewność siebie, a ruch – spotkanie praktyczne – potrzebujesz miejsca na ruch w Twojej przestrzeni.
4

Nagranie IV

Relaksacja, Regeneracja, Witalizacja, Celebracja – Podsumowanie – spotkanie teoretyczne z elementami praktycznymi

Zajęcia będą odbywały się na platformie Zoom. Będą nagrywane. Po każdym spotkaniu otrzymasz PDF z materiałami i ćwiczeniami na dany tydzień.

PROGRAM CIAŁOŚWIADOMOŚĆ TO:

✅ 6 h nagrań, na których można poczuć się komfortowo i bezpiecznie. Nagrania można odtwarzać do roku czasu od programu. 

✅ PDF z materiałami i ćwiczeniami  

CHCĘ DOŁĄCZYĆ DO PROGRAMU

Program ciałoświadomość to:

1

Przestrzeń na rozwój

Program oferuje przestrzeń do eksploracji i nauki w bezpiecznym, wspierającym środowisku.
2

Pierwszy krok w stronę nowej perspektywy

Uczestnictwo w programie może być pierwszym krokiem w procesie długoterminowych przemian w sposobie postrzegania siebie i własnego ciała.
3

Pogłębiona komunikacja z samym sobą

Głębsze zrozumienie siebie - nauczysz się słuchać sygnałów wysyłanych przez swoje ciało, co pozwoli Ci lepiej rozumieć własne potrzeby i emocje.
4

Narzędzia do relaksacji, witalizacji i pewności siebie

Poprzez akceptację i docenianie własnego ciała zbudujesz solidne fundamenty pewności siebie, która będzie Twoim przewodnikiem w relacjach z innymi.
5

Satysfakcjonująca jakość życia

Poprzez świadome dbanie o ciało i umysł, doświadczysz poprawy jakości swojego życia na wielu płaszczyznach.
6

Czułość i serdeczność na co dzień

Rozwijanie świadomości ciała prowadzi do większej czułości, serdeczności względem samego siebie oraz kształtuje zdrowe nawyki w dbaniu o siebie.
CHCĘ ZAKUPIĆ NAGRANIA

Dlaczego możesz mi zaufać w kwestii świadomości ciała?

 

Jestem Iwona, twórczyni Emocji w naturze. Z wykształcenia jestem oligofrenopedagogiem, nauczycielem wychowania przedszkolnego oraz familiologiem. Przez kilka lat pracowałam również jako instruktor rekreacji ruchowej, fitness oraz prowadziłam liczne zajęcia ruchowo taneczne z dziećmi, dorosłymi i seniorami.
W pewnym momencie te formy ruchu się dla mnie wyczerpały, a ja zaczęłam tęsknić za pogłębionym kontaktem ze swoim ciałem i swobodnym, naturalnym ruchem niebędącym choreografią. Ta tęsknota doprowadziła mnie do kursu analizy technik terapii tańca i ruchu Labana oraz choreoterapii.
W międzyczasie stworzyłam karty „Ciało – moja ziemia” pogłębiające świadomość ciała, inspirujące do budowania serdecznej relacji z ciałem przy wsparciu natury. Dodatkowo jestem coachem korzystającym w czasie sesji ze świadomości ciała, która pogłębia także nasze mentalne procesy. Moje ścieżki rozwoju zawodowego łączą się w holistyczne podejście uwzględniające RUCH, CIAŁO, UMYSŁ i NATURĘ.

TWOJE CIAŁO „MÓWI”, WEJDŹ Z NIM W DIALOG 

CHCĘ ZAKUPIĆ NAGRANIA

Przeczytaj także wpis na blogu „Świadomość ciała – klucz do harmonii i zdrowia” i dowiedz się m.in.:

 

👉 Czym właściwie jest świadomość ciała?
👉 Jakie są korzyści związane z rozwojem świadomości ciała?
👉 Jakie są proste sposoby na pogłębianie świadomości ciała?